Плетені меблі - класика, яка завжди в моді

06.10.2015

Плетені меблі - класика, яка завжди в моді

Фахівці з фен-шуй вважають, що плетені меблі створюють затишок у домі, підсилюють енергетику людини, сприятливо впливають на стан здоров'я, дякуючи особливим властивостям лози. Таким плетінням займалися ще в стародавньому Єгипті.

Археологи з'ясували, що наші предки робили з лози не тільки предмети домашнього вжитку, а й житла. У європейських країнах популярність на лозоплетіння спостерігалася в 18-19 століттях. Тоді плетені меблі користувалися великим попитом. Деяких французькі провінції викорчовували плантації винограду, щоб звільнити місце під посадку верби.

Українське лозоплетіння, за якістю, не поступається європейському. Талановиті майстри створювали з лози крісла, стільці, дитячі колиски, абажури, циновки й кошики. Накопичений століттями досвід дозволив сформуватися нашому унікальному стилю. Тепер меблі широко використовуються в оформленні сучасних інтер'єрів.

Вироби з ротангу стали широко відомі зовсім недавно, всього15-20 років тому. Популярність здобули майже одразу. Пальма ротангу (rattan palm) - це тропічна ліанова рослина з гладким стовбуром, довжина якої сягає двохсот метрів, діаметр - до семи сантиметрів. Азіатські країни використовують ротанг для виготовлення меблів уже багато століть. Дякуючи спеціальній обробці, ліані можна надати будь-яку форму, використати як каркас.

Як правило, плетені меблі робляться вручну. Крім того, відходів виробництва майже не залишається. Наприклад, губчасту волокнисту серцевину застосовують для ажурного плетіння, яким обплітають стики. Зрештою, останніх у ротангових меблях зовсім небагато. Все зазначене робить матеріал міцним та довговічним, тому що він не розтріскується. Підвищена вологість розширює ротанг, сухе повітря - стискає.

Отже, плетені меблі мають безліч переваг. Вони екологічні, стійкі до перепадів температури й вологості, легкі, піддаються фарбуванню в будь-який колір. Реставрацію старих плетених меблів проведе будь-хто, адже досить просто покрити їх лаком. Якщо ж на меблях раптом з'являться подряпини, необхідно відшліфувати, затонувати й знову залакувати пошкоджене місце.

Сьогодні можна знайти плетені меблі різних цінових категорій. З ротангу й лози виготовляють предмети обстановки в різних стилях, від колоніального до мінімалістичного. Часто такий матеріал комбінують з дерев'яним масивом. Наприклад, роблять гратчасті ізголів'я ліжок, прикрашають стеблами ротангу ніжки столів, декорують плетеними вставками фасадні площини. Зустрічаються, звичайно, більш екстравагантні поєднання: з металом, шкірою, пластиком і склом. Особливість у тому, що такі плетені меблі добре вписуються в будь-який інтер'єр.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар