Що таке ротанг, лум, водний гіацинт і тік?

23.10.2020

Що таке ротанг, лум, водний гіацинт і тік?

Що таке ротанг?

Ротанг - це ліана, яка росте у вологих тропічних лісах Латинської Америки й у країнах Індонезійського архіпелагу.

Перевага ротангу - природний матеріал, який не потребує проведення додаткової обробки. Ліана має товщину близько семи сантиметрів, практично не містить відгалужень. Досить видалити черешок з листком, щоб отримати чотири метри готового до роботи матеріалу.

Друга важлива перевага ротангу - гнучкість, яка дозволяє створювати будь-які необхідні конструкції. Деревина ліани ротангу - тришарова. Тверда серцевина гарантує міцність, а м'який пористий середній шар дає можливість плести вироби. Крім того, кора гарантує простий догляд за готовими виробами.

Завдяки відсутності сторонніх включень, обробок синтетичними речовинами, меблі з натурального ротангу - безпечні для здоров'я людини. Врахувавши сучасну несприятливу екологічну ситуацію, дана особливість - ще одна перевага таких виробів.

Що таке Лум?

Для виготовлення таких меблів використовується несуча конструкція з натурального ротангу, на яку натягується циновка з луму. Остання - плетіння з натуральних волокон (папір з просоченням), що має основу з металевого дроту.

 

Що таке водний гіацинт?

Водний гіацинт або Ейхорнія прекрасна (Eichornia crassipes) - рослина сімейства понтедеріевих (Pontederiaceae). Її батьківщина - водойми тропічних і субтропічних районів Південної Америки. Дякуючи здатності дуже швидко розростатися, сьогодні водний гіацинт поширений також в Індокитаї й Океанії.

Щільні блискучі листя ейхорнії мають незвичайну ложкоподібну форму, прикріплені до стебла, довжиною близько 1 метра. Цвітіння водних гіацинтів - надзвичайно красиве видовище. Здається, що на водойму опустилася блакитно-фіолетова хмара. Суцвіття справжнього гіацинта майже не відрізняється від суцвіття ейхорнії. Таким чином, вона й отримала назву "водний гіацинт". Квітами можна милуватися лише один день, потім усе це йде під воду.

Процес виробництва плетених меблів з водного гіацинту - трудомістка ручна робота. Після збору водного гіацинта, його стебла сушать 2 місяців. Потім їх сплітають руками в косички, щоб отримати міцну фактуру, яка вже використовується в подальшому виробництві меблів.

Що таке Тік?

Тік або тікове дерево, або Тектона велика - вид листопадних дерев роду Тектона (Tectona), сімейства Ясноткові.

Красива текстура цього золотисто-коричневого дерева використовується для виробництва садових меблів, палуб кораблів тощо. Дякуючи стійкості до змін навколишнього середовища, з даного матеріалу роблять обробні дошки, підлоги, стільниці, шпони для обробки меблів та інтер'єрів.

Деревина тіка легко обробляється. Очевидно, може притупити інструменти, бо містить кремній. Натуральне тікове масло вберігає вироби від термітів і гнилі. Отже, меблі з тіку можна розміщати на вулиці, навіть якщо вони не мають додаткової обробки захисними засобами.

Деревина старих тікових дерев - найдовговічніша. Правду кажучи, дослідження показали, що тік, вирощений на плантації, теж має значну стійкість до гнилі, просторову стабільність, незначну ступінь викривлення й  дефектів поверхні. Особливість у тому, що старі тікові дерева більш стійкі до зміни кольору, під впливом ультрафіолетових променів.

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар